Firmalar İçin Sunduğumuz Hizmetlerimiz

Danışmanlıkİnşaat projeleriniz uygun kitleye hitap ediyor mu? Projelerinizin fiyatı uygun mu? Projelerinizi inşaattan satmak mı akıllıca yoksa finansman sağlayıp inşaat bitince pazarlamak mı? Projelerinizin sosyal tesisleri hedeflediğiniz tüketici kitlesine uygun mu? Projeniz için yarattığınız marka ne kadar etkili? Piyasa talebi sizin arzınızı karşılayabilir mi? Bunlar ve bunlar gibi pek çok sorunların cevabını bilerek bir projeye başlamak her müteahitin istediği bir şeydir. Biz bu nitelikli bilgileri danışmanlık hizmetimizle sağlıyoruz. Artık bir projeye başlamadan önce karanlıkta yol almak zorunda kalmıyorsunuz.


İnşaatİnşaat işinizde taşeron ihtiyacınızı karşılıyoruz. Özellikle yüksek nitelikli teknik konularda verdiğimiz hizmetlerle karmaşık projelerin altından kalkmanızı sağlıyoruz. Bunun ötesinde inşaat bölümümüz pek çok işinizi yürütebileceği gibi inşaat malzemeleri üzerine kurulu olan dış ticaret bölümümüzde size sıradışı pek çok malzeme önerisi getirebilir. Bunların ötesinde bina yönetimi kısmı ile inşaat sonrası projenizin planlandığı gibi idare edilmesini sağlayabilirsiniz.


Emlak SatışEğer bize danışmadan projenizi yaptıysanız sorun değil, hala şirketimizin en güçlü birimi olan emlak satış bölümünün hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Projeniz en etkin biçimde piyasa fiyatına en kısa sürede pazarlanacak ve nakite dönüştürülecektir. Ayrıca projeniz bitmemişse inşaattan satarak finanse etme planlarınız hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir. Bunların ötesinde bizim asıl uzmanlık alanımız olan yabancı fonlara satış ve kiralama işlemlerinide gerçekleştirebilirsiniz. Konut veya ticari projeniz topluca bu fonlar tarafından alınabilir veya uzun süreli kiralanabilir. Hastane ve turistik tesis gibi satışı ayrı uzmanlık gerektiren yapılar ve projeler bu şekilde kolayca satılabilir.


Arsa ve Eski Yapı Alımıİnşaat amaçlı arsa alımında uzmanlaşmış kadromuzla müteahitlerin ihtiyaçlarına göre gerekli alanları sağlıyoruz. Ticari, konut veya özel kullanım imarlı arsa portföyümüz ile müteahitlerin işlerini kolaylaştırdırıyoruz. Ayrıca depo, sanayi tesisi, otopark gibi özel müşteri kitlesine ihtiyaç duyan yapıların yerlerini gerekli kriterleri göz önüne alarak biz öneriyoruz. Konut inşasında hangi tüketici sınıfına hitap edeceğini göz önüne alarak arsaları değerlendiriyor ve müteahitleri yer konusunda yanlış tercihten koruyoruz. Bunun haricinde arsa ile ilgili toprak yapısı gibi teknik durumlarda veya askeri alan çevresinde inşaat yüksekliği gibi idari konularda yardımcı oluyoruz. Bunların ötesinde özellikle restorasyona uygun eski binalar ve şehir içinde yıkılıp yeniden yapılabilecek orta yaşlı binalar konusunda da portföy bulunduruyoruz. Bu tip inşaat işlerinde Anıtlar Kurulu İzni gibi idari işlerinizde de yardımcı oluyoruz.


Destek Hizmetleriİnşaat projeniz satış ile entegre mi? Satış yaptığınız müşterilerinizin istekleri anında şantiyede görüntüleniyor mu? Bütün bunları ve daha fazlasını Entegre Bilişim Desteği (Integrated IT Support) ile yapabilirsiniz. Bundan böyle şirket içi iletişiminiz sizin için problem olmaktan çıkacak. Ayrıca lojistik desteği ile şantiyenizin bütün lojistik ihtiyacı karşılanacak. Kum beklediğiniz için bütün işleriniz durmayacak veya yeterli seramik var mı diye vaktinizi ve enerjinizi sarf etmenize gerek kalmayacak.


FinansmanFinansman konusunda yurtdışı fonlara hizmet verdiğimiz için makül ölçülerde kredi sağlıyoruz ve daha da önemlisi yabancı ortaklıklar kurulmasında danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bütün bunların ötesinde size sağladığımız nitelikli pazar bilgisi ile projelerinizin ideal satış zamanını hesaplayabilir ve buna göre gerçek maliyetinizi çıkarabilirsiniz. Bütün bu ayrıntılı finans hesapları ve bilgileri sizin finansman kararlarınızda özellikle yabancı ortak veya kredi tercihlerinizde en ideal kararı vermenizi sağlayacaktır.


Entegre HizmetlerBütün servislerimizin entegre edilmiş halidir. Örneğin üst tüketim sınıfları için dizayn edeceğiniz projenin güvenlik noktaları en baştan planlanır ve en sonda bina yönetimi aşamasında bu noktalara yerleşilir. Projeniz plan aşamasından alınır ve finansmanı, arsa alımı, inşası, satışı ve bina yönetimi aşamalarından geçirilerek tamamlanır. Böylece en sondaki aşamalar bile en baştan planlandığı için beklenmeyen değişiklikler minimum düzeye indirilir. Bu tip bir çalışma sadece maliyet düşürücü etkileri nedeniyle bile kârınızı oldukça yükseltecektir. Her projenin sonunda proje analizi yapılmakta ve bu bilgiler bir sonraki projeye aktarılarak beklenmeyen durumların önüne geçilmektedir.


Atalay EMLAK'ı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.