Süreyya Operası
Süreyya Operası
Kadıköy Süreyya Operası konser, bale ve opera izlemek için idealdir. İstanbul’un en önemli sanat merkezlerindendir. 1927 yılında yapılmıştır.
İslam Teknolojileri Müzesi
İslam Teknolojileri Müzesi
Gülhane Parkı Osmanlı tarihinde önemli bir yere sahiptir. Tanzimat fermanı 1839 yılında burada okunmuştur. İçinde İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi bulunur.
Fasıl
Fasıl
Fasıl sadece yemek değil müzik ve içki kültürüdür. Türk Sanat Müziği eşliğinde genellikle bolca meze ve bir miktar rakı ile yapılan bir aktivitedir. Alkol kullanmayanlar için meyve suyu tavsiye edilir.
Mevlevihane
Mevlevihane
İstanbul’da Galata Mevlevihanesini ziyaret edebilirsiniz. Mevlevihane önemli bir tasavvuf merkezidir. 15. yy kurulmuştur.
Tiyatro
Tiyatro
İstanbul’da devlet, belediye ve özel olmak üzere çok sayıda tiyatro bulunmaktadır. Çeşitli oyunları izlemek mümkündür. Pek çok oyuna bilet internetten alınabilir.
Film Festivali
Film Festivali
İstanbul film festivalleri ile ünlüdür. Pek çok ülkeden gelen ödüllü filmleri izleyebilirsiniz. Biletlerin çabuk tükendiğini unutmayın.
Caz Festivali
Caz Festivali
İstanbul’da taikodan Türk Halk Müziğine kadar pek çok konsere katılmak mümkündür. Özellikle yazın pek çok müzik festivali düzenlenmektedir. Yerli ve yabancı pek çok müzisyeni dinlemek mümkündür.
Askeri Müze
Askeri Müze
Askeri Müze İstanbul’un merkezinde eski Savunma Bakanlığı olan Harbiye’de bulunmaktadır. Müzede Osmanlı savaş sanatına ilişkin pek çok eser vardır. Ayrıca mehter marşı konserleri de düzenli olarak verilmektedir.
İstanbul Modern
İstanbul Modern
İstanbul’da düzinelerce müze bulunmaktadır. Arkeolojiden oyuncağa kadar her alanda müzeye rastlamak mümkündür. Ancak arkeoloji müzesi örneğinde olduğu gibi bazıları mutlaka görülmelidir.
Zorlu PSM
Zorlu PSM
Zorlu Performans Sanatları Merkezi Zorlu Alışveriş Merkezinin içinde bulunmaktadır. Broadway başta olmak üzere çeşitli uluslararası şovları sergilemektedir. Ayrıca çok yönlü bir kültür ve sanat merkezidir.